Город

Гайд по добривам: капуста, огірки, морква, цибуля

Для успішного вирощування здорового й гарного врожаю рослинам необхідне правильне харчування. Безсистемне внесення різних добрив може не тільки нашкодити, знизити врожайність, але і погубити культури

У статті розповім про внесення добрив під овочеві культури: капусту, огірки, моркву, цибулю.

Все починається з визначення кислотності ґрунту. Про те, як визначити кислотність ґрунту за зростаючим на ній рослинам, я розповідала .

Більшість овочів вважають за краще нейтральну або слабокислу грунт. Для визначення кислотності ґрунту також можна зробити експрес-аналіз. Для цього в садових магазинах продаються спеціальні тестери і прилади для визначення кислотності ґрунту.

Кислий грунт воліють томати, ріпа, редька. Дуже погано переносять кислу грунт капуста, огірки, буряк, морква, селера, цибуля, боби.

Нейтральною грунтом задоволені квасоля, салат, шпинат, часник.

Якщо в ґрунті підвищена кислотність, то необхідно проводити вапнування.

Внесення добрив можна поділити на 3 етапи:

Основне весняне внесення, підживлення, основне осіннє внесення.

Навесні під оранку вносять азотні добрива. Також добрива можна вносити при посіві навесні. Це стосується дрібнонасіннєвих і ранньовесняних культур.

Восени під перекопування вносять калій, фосфор. Зараз в садових магазинах продаються готові суміші мінеральних осінніх добрив.

Пам’ятайте, що одразу вносити багато добрив не можна, інакше рослини можуть загинути.

Добрива бувають органічні, мінеральні і змішані.

Буряк, томати і моркву воліють мінеральні добрива. Якщо є бажання внести органічні добрива, то робити це потрібно тільки під попередники.

Капуста

Капуста – культура, дуже сильно потребує азоті. Віддає перевагу органічні добрива, але високий урожай можна отримати і внесенням тільки мінеральних добрив.

Оптимальна формула внесення добрива: N180:Р60:K60 (N-азот, P-фосфор, K-калій).

Першу підгодівлю проводять через 15 днів після висадки розсади – азот+фосфор+калій.

Другу проводять перед початком формування качанів – азотно-калійними добривами.

Огірки

Краще органічні добрива, переважно гній (компости або у свіжому вигляді). Чим більше гною – тим вищий урожай. Не переносить кислих грунтів – pH 6,5.

Гній краще вносити навесні під перекопування. Оптимальніше всього вносити суміш органічних і мінеральних добрив одночасно.

При посіві можна використовувати гранульований суперфосфат. Підгодівлю проводимо органічними добривами: пташиним послідом (розводимо у воді в 15-20 разів), гнойової рідиною (розводимо у воді в 5 разів), коров’яком (розводимо у воді у 8 разів).

Морква

У перший період росту ця культура дуже сильно потребу в мінеральних добривах.

При посіві вносимо гранульований суперфосфат або сечовину, або хлористий калій.

Перша підгодівля – при наявності 3-4 листків. Підгодовуємо органікою – гнойова рідота або пташиний послід. Можна додати мінеральні добрива: азот+фосфор.

Друга підгодівля – через 15-20 днів після першої. Підгодовуємо органікою – гнойова рідота або пташиний послід. Можна додати мінеральні добрива: фосфор+калій.

Цибуля

Культура, найбільш вимоглива до наявності живильних елементів. Як і часник, віддає перевагу добре розклався перепрілий гній, ніж мінеральні добрива. Вносимо гній під перекопування. Мінеральні добрива теж можна використовувати, але в якості підгодівлі.

Я на своїй ділянці застосовую в якості добрив для підживлення по листу Plantafol. Для весни з високим вмістом азоту. Для осені з низьким вмістом азоту, але високим вмістом фосфору і калію. Протягом літа підживлюю деякі культури Plantafol 20:20:20.

В грунт вношу фосфорно – калійне добриво ОСІНЬ.