Город

6 правил формування огірків

Формування огірків – це найкращий спосіб підвищити їх врожайність. І в цій справі є маса важливих нюансів, які обов’язково потрібно врахувати.

Як формувати огірки

1. Прищипування головного стебла

Деякі сорти огірків потребують прищипування основного стебла. Зазвичай це робиться для стимулювання розвитку бічних пагонів.

Ця процедура актуальна для сортів, які формують багато пустоцветов на головному стеблі. Зазвичай у таких випадках більшість зав’язей утворюється саме на бічних пагонах. І щоб вони розвивалися більш активно, їх прищипують.

Проводити цю процедуру можна після того, як рослина сформує 4 справжніх листочка. Але якщо прищипнути огірки пізніше, нічого страшного не станеться. Просто бічні пагони у вас почнуть розвиватися трохи пізніше.

2. Прищипування бічних пагонів

Бічні пагони теж потребують прищипування. Але нюанси теж залежать від сорту.

Якщо основна частина зав’язі розвивається на головному стеблі, то прищипувати бічні пагони можна відразу після їх появи. Рослині це ніяк не зашкодить. Але особисто я віддаю перевагу прищипувати бічні пагони після формування на них 3 листочків, щоб з цих пагонів теж зібрати невеликий урожай.

Якщо ж основна частина зав’язі у вас формується на бічних пагонів, то прищипувати їх варто після появи 3-4 листків, щоб рівномірно розподіляти сили рослини і своєчасно давати розвиватися плодів, що ростуть на пагонах вище.

3. Видалення перших зав’язей

Для стимулювання рясного плодоношення варто видаляти перші зав’язі, які утворюються на головному стеблі. Це допомагає спрямувати сили куща на розвиток зав’язі, розташованих вище.

Я зазвичай видаляю тільки одну (першу) зав’язь, але знаю, що багато колег-городники видаляють 2 або 3. Кожен сам вирішує, як йому зручніше. Я пробувала видаляти більше 1 зав’язі, але особливої різниці в плані плодоношення не помітила.

4. Видалення пустоцветов

А ось пустоцвіти видаляти не варто. Без них неможливо запилення. Пустоцвіт ” – це чоловічий квітка, який обов’язково повинен обпилити жіночий (з маленької зав’яззю), щоб почався розвиток плоду.

5. Видалення вусиків

Вусики, звичайно, не забирають у огірків багато сил і харчування. Їх формування – це не дуже енерговитратна процедура для куща. Проте їх все-таки дійсно варто видаляти.

Навіщо це робити? Все дуже просто. Вусики дуже часто пошкоджують листя огірків, коли намагаються зачепитися хоч за що-небудь, щоб закріпити положення куща. Вони можуть скручувати, розривати і протикати листя. І все це може мати дуже негативні наслідки. Адже будь-яка ранка на рослині – це ідеальне вхідна віконце для хвороб і шкідників.

6. Видалення листя

Обов’язковому видаленню підлягають жовті, хворі та старі листя. Крім того, у міру росту рослини можна абсолютно спокійно видаляти листя, які знаходяться нижче відслужили пагонів, де вже не розвиваються зав’язі. Та й самі такі пагони можна сміливо видаляти.

Такі листки вже не приносять кущу користі, а тільки тягнуть з нього харчування. Тому краще вчасно позбавлятися від них.