Діти

Як навчити дитину хорошим манерам за столом?

Вам необхідно як можна раніше почати процес навчання, тоді довгострокові звички, яким дитина буде слідувати впродовж життя, сформуються легше.

Починайте навчати свого малюка, коли йому виповниться два роки. Пам’ятайте, що простіше всього виховувати дитину власним прикладом.

Що робити, якщо дитина бавиться за столом?

Не допускайте, щоб Ваш малюк грав під час їжі. Гра за столом – одна з поширених поганих звичок і ознака того, що дитина вже не хоче їсти, тому його увага відволікається.

Якщо Ви будете спокійно терпіти його витівки, то дитина розбалують і додасть Вам в майбутньому проблем.

Як бути, якщо дитина бавиться за столом? Вважайте, що він наївся, і відправте його в дитячу кімнату. Після цього події можуть розвиватися по двох напрямках: перше – малюк завередує і знову попроситься за стіл (у цьому випадку поверніть його за стіл і подивіться, що буде далі); друге – він спокійно займеться іграшками (значить, дитина, дійсно, наївся).

Буває, що дитина почав балуватися за столом, і Ви видалили його до іграшок, а через деякий час дитина (в невизначену годину) запросив є. Потрібно давати йому трохи поїсти до призначеної години? Відповідаю: це робити небажано. Тим самим Ви можете зіпсувати апетит малюка.

Постарайтеся, наскільки це можливо, відвернути увагу дитини грою, новою іграшкою. Можна й трохи пересунути час чергового годування. Нагулявши апетит, дитина з’їсть це годування трохи більше звичайного і загалом графік годування буде витриманий.

Якщо Ваш малюк схильний побавитися за столом і відволікається від їжі або починає балуватися їжею, спробуйте припиняти цю негарну манеру поведінки так: заберіть у дитини їжу, сховайте тарілку. Точно так само поступите і в наступний раз. Малюк швидко зрозуміє, що це йому не на руку.

Основні манери, які дитина повинна набути до 6 років

1. Малюк обов’язково повинен помити рукиперш ніж сісти за стіл.

2. Він повинен використовувати серветку для витирання рота, а не використовувати для цього свої руки або одяг.

3. Дитина повинна сидіти прямо і не ставити лікті на стіл.

4. Під час прийняття їжі він не повинен розмовляти.

5. Їжу слід кусати помірними шматками, не запихати великий шматок у рот.

6. Потрібно залишатися за столом, поки все не закінчать їсти. Якщо є причина, щоб покинути стіл, необхідно ввічливо сказати: «Вибачте мене, мені потрібно. . . ».

7. Треба обов’язково говорити: «будь Ласка» і «Спасибі».

8. Щоб взяти що-небудь зі столу, не треба йти в інший кінець, а можна ввічливо попросити: «будь Ласка, подайте мені . ».

9. Не можна грати з їжею.

10. Ніколи не можна говорити погано o їжі або про те, як приготовлений обід.

11. Не можна перебивати інших під час розмови.

12. Не можна висякувати ніс у той час, коли інші їдять.

13. Не можна співати за столом.

Вчіть цьому дитину, і тоді в майбутньому Вам не доведеться за нього червоніти перед рідними і знайомими.