Город

Як готую грядки під томати з осені

Восени пора готувати грядки де будуть рости томати в наступному сезоні. Грунт потрібно збагачувати, особливо, якщо ви вирощуєте томати на одному і тому ж місці, наприклад, у теплиці.

Найбільше томати з грунту забирають фосфор, цей елемент томатам необхідний на початку розвитку відразу після висадки розсади в грунт для росту коріння, формування куща, а також фосфор впливає на цвітіння і майбутню врожайність рослин.

Фосфорні добрива

Проблема в тому, що фосфор важко розчинне добриво і краще вносити з осені, щоб мікроорганізми в ґрунті переробили фосфорне добриво в доступну форму для рослин.

Фосфорне добриво рекомендується вносити восени, так як воно досить добре утримується в землі, не вимивається талими водами і не випаровується як багато азотні і калійні добрива.

Простий суперфосфат

Часто можна зустріти у продажу популярні фосфорні добрива – простий суперфосфат (у вигляді сірих гранул) і подвійний суперфосфат (світло-жовті круглі гранули) у складі з азотним добривом – амофос і карбамід або іншого під назвою туковая суміш.

Є ще добриво борофоска, але це добриво я вважаю за краще вносити навесні при висадці розсади в грунт, так як воно містить ще комплекс мікроелементів.

На лицьовій стороні можна побачити, що в процентному вмісті простого суперфосфату азот дорівнює кількості фосфору, у подвійному суперфосфаті азоту стільки ж, а фосфору в кілька разів більше. Норма внесення добрива у простого суперфосфату 50-60 гр на 1 кв. м. , у подвійного суперфосфату 40-50 гр на 1 кв. м.

Після того як прибираю бадилля томатів з гряд, висмикую коріння та бур’яни. По чистих, але ще не перекопаних грядках розсипаю добриво і відразу сію сидерати, які заберуть азот на свій зріст.

Посів гірчиці

  1. Спочатку розсипаю по поверхні грядки добриво по інструкції, потім розсипаю насіння гірчиці. Перед вирощуванням томатів добре сіяти сидерати хрестоцвітих культур, це може бути гірчиця або олійна редька.
  2. Щоб закрити насіння і гранули добрива у верхній шар ґрунту, проводжу розпушування поверхні грядок.
  3. Рясно поливаю засіяні і удобрені грядки. У теплиці регулярно проводжу рясний полив, а у відкритому грунті по погоді, щоб зелень сидератів зросла пишною і добрива почали розчинятися.

Землю на грядках з сидератами перекопую пізньої осені, закладаючи виросла зелень у верхній шар грунту.

При такій підготовці гряд, досягаю кількох цілей:

  • Фосфорне добриво внесено, починає розчинятися за рахунок регулярних поливів, до весни воно буде доступним для рослин.
  • Посіяні сидерати, які заберуть азот і виросте пишна зелень, а грунт збагатиться органікою.
  • Сидерати хрестоцвітих культур обеззаразят грунт для вирощування томатів.