Космос

Сузір’я лева? Знайдемо з нами легко!

Спочатку, ще раз, згадаймо вірш, який я написав у статті на моєму каналі: «Фантазія по імені астрологія». Перші три рядки:

«Поглянувши на пояс Зодіаку

Ми в січні побачимо Раку.

А в лютому зауважимо Лева».

Ось і настав лютий, і ми зараз його «зауважимо, приметим, знайдемо. . . . »

Сузір’їв, у яких досить легко можна побачити те, «ніж їх назвали», трохи, і Лев – один з них!

З’єднавши, подумки, певним чином найпомітніші зірки сузір’я Лева, неважко уявити собі фігуру цього звіра. Ми це зробимо прямо зараз! Художник з мене несильний, тому сподіваюся на читачів! Бачите, що у мене вийшло?

Що вийшло, якщо з’єднати найяскравіші зірки лініями.

Може бути хтось з вас покаже клас, і намалює контури лева на фоні зірок! ? Приз художнику-аматору астрономії від мене забезпечений!

А зараз відшукаємо сузір’я Лева на небі! Нам буде потрібно:

1) Ваша майданчик, звідки видно східна частина неба від горизонту.

2) Компас.

3) І ось ці дані:

Спостереження можна починати прямо в день всіх закоханих (14 лютого); у представників сильної статі в цей день є ще одна можливість зробити подарунок коханій зірку! ! ! Приблизно через 3 години після заходу Сонця ви виходите на майданчик. (ВІН попереду, готуючись зустріти несподіванки на дорозі – ВОНА за ним! ) Знаходьте за компасом азимут, приблизно 100 градусів (ВОНА тримає компас рівненько, і світить ліхтариком, а ВІН – відраховує за шкалою азимут! ) Дивіться малюнок:

Від цієї точки на горизонті відкладаємо приблизно 30 градусів – це два (бачите – два! ! ! ) відстані між широко розставленими великим і вказівним пальцями витягнутих вперед (руки і ручки) вертикально вгору. У цьому районі ВІН відшукає найяскравішу зірку сузір’я Лева – Регул і покаже ЇЙ. Дивіться малюнок:

За моїми даними азимута, та використовуючи пальці рук в якості “кутоміра”, знайдемо дві найяскравіші зірки: Регул і Денеболу.

Далі, знаходимо точку на горизонті з азимутом, приблизно 85 градусів, і відкладаємо 15 градусів вгору. В цьому районі знаходиться друга за яскравістю зірка сузір’я по імені Денебола (переклад: «хвіст лева») Решта майже всі видимі зірки сузір’я розташовані між Регулом і Денеболой! Не біда, якщо у цей день буде хмарно (сподіваюся, тільки в небі, а не в душах! ) – можна проводити спостереження і в наступні дні лютого! Похибка невелика, і ви впораєтеся! В крайньому випадку, я готовий прийти на допомогу в будь-який день – пишіть!

Пам’яток в сузір’ї Лева не дуже багато – про них ви можете прочитати в інтернеті. В сильний бінокль, ну а тим більше в будь-який телескоп, ми зможемо побачити групу з трьох галактик. У них незрозумілі офіційні «імена» з номерами: М65, М66, NGC 3628. Всі три можна і не побачити, а одну, або навіть дві – це залежить від потужності бінокля. Звичайно, подробиці в бінокль побачити дуже складно! Зараз я розповім вам, як їх знайти!

На малюнку видно найпомітніші зірки сузір’я – Регул і Денеболу ви вже знайдете! А далі по стрілці! І в кінці стрілки – галактики! ! ! Все дуже просто! Дивіться малюнок:

Денебола допоможе знайти галактики! У великому прямокутнику показано напрямок пошуку – в гуртку відразу три галактики! Скільки Ви зможете виявити?

Але одне з найбільш цікавих спостережень в цьому році ви проведете, прочитавши наступну мою статтю. Підпишіться, щоб не пропустити! І це небесне тіло буде добре видно в кінці лютого – початку березня, саме в сузір’ї Лева! Видно в будь-бінокль!