Пробачити зраду чи ні — остаточне рішення за вами
Якщо партнер вам змінив, у цій ситуації не потрібно шукати порадників: приймати остаточне рішення доведеться тільки вам.
Для багатьох «пробачити зраду» – значить і далі залишатися з людиною, яка заподіяла біль, прийняти цю ситуацію і якось жити далі. Саме «як-то», але от як?
Якщо сталася зрада і ви готові по-справжньому пробачити чоловіка, це означає, що ви не будете завжди нагадувати йому про скоєне. Вам належить самостійно справлятися з гнівом, роздратуванням і претензіями, що виникають у вашій душі.
Пробачити партнера і продовжити стосунки або ж розірвати зв’язок – це рішення суто ваше, тут порадників бути не може. Адже прощення являє собою дуже складну роботу над своїм внутрішнім світом.
Слід розглянути ситуацію з різних точок зору, що дозволить прийняти рішення, яке буде правильним саме для вас.
Можливі кілька варіантів
1. Перетерпіти зраду
Зазвичай жінки вирішують пробачити, пояснюючи це різними причинами: «Нікуди піти», «Буду жити заради дітей», «Я не уявляю своє життя без нього», «Я вже нікого не знайду в цьому віці». Як говориться, скільки жінок, стільки і виправдань.
Що таке «терпіти»? Це стан, при якому жінка, яка прийняла рішення далі жити з зрадником, дуже переживає душевно. Вона ніколи не забуває про проступок і кожен раз нагадує чоловікові про це неприємний факт. Вона постійно катує себе похмурими емоціями і думками. Відповідно, її життя наповнена негативом. І що в цьому хорошого? Ні вона, ні її родина не можуть нормально жити.
2. Довести щось зраднику
Інший варіант – жінка припиняє відносини і йде від чоловіка. Вирішуючи щось довести партнерові, вона починає активно займатися собою і влаштовувати своє життя.
Це не залишається непоміченим – жінка прекрасно виглядає, у неї з’являються нові кавалери, вона здається щасливою. Але в більшості випадків це все награність. Вона дуже страждає із-за того, що сталося, і нею керують злість, образа, біль. Але найголовніше – бажання помститися, довести, що вона краща.
3. Принципово не пробачати
Зустрічається чимало жінок, не вибачають зраду принципово. Вони так виховані, що прощати образи не можна, і просто не можуть собі цього дозволити. І вони залишаться вірними цим принципом, навіть якщо сильно страждають і готові пробачити.
Такий погляд на ситуацію обумовлений вихованням – таким жінкам з дитинства прищеплювалося те, що сім’я повинна бути ідеальною, любов повинна бути одного на все життя, змінив людина – це зрадник і немає йому ніякого прощення. Так що принциповість тут понад усе.
4. Змиритися з полигамностью чоловіків
Деякі жінки списують зраду на полігамного чоловіка. Мовляв, це для них нормально і зустрічається в багатьох сім’ях. Ну, сходив наліво, зате ночує вдома, гроші приносить, так і свята проводить з родиною.
5. Відмовитися від виключних прав на партнера
Також існують досить екстремальні філософські або духовні погляди на зраду. На думку людей, що дотримуються подібних навчань», ми не належимо один одному. Якщо людина щиро любить іншого, він повинен радіти за зрадника, адже той не тільки отримав задоволення, але ще і зарядився позитивною енергією. Кожна позиція має місце. Причому таким людям набагато простіше прийняти ситуацію, пережити зраду і зберегти сім’ю.
Кожна людина має право сам вирішувати, як йому чинити. І якщо ви дотримуєтеся таких філософських поглядів, це абсолютно нормальне явище. Головне, розібратися у своїх почуттях і зрозуміти, що коїться всередині вас.
Прощати чи ні?
Якщо ви щиро вирішили пробачити зраду, вам необхідно потурбуватися про свою внутрішню гармонію і комфорт. А для цього потрібно контролювати себе і свої почуття. Скоріше повертайтеся до звичного життя, заспокойтеся і не думайте про те, що трапилося. Поважайте і любіть себе, при цьому даруйте любов і повагу своєму чоловікові, адже ви вирішили жити з ним далі.
Кожна жінка оцінює тяжкість проступку по-своєму. Але незалежно від вашого ставлення до зради необхідно дивитися на відносини загалом. Потрібно продовжувати жити без провокування конфлікту всередині сім’ї.
Якщо одні жінки сприймають таку поведінку чоловіка нормально і спокійно живуть з ним далі, то інші після зради не можуть навіть доторкнутися до нього, вважаючи його підлим зрадником. Це дві абсолютно різні філософії, які призведуть до двох протилежних реакцій: пробачити чи розлучитися.
Чи можна якось вплинути на цю філософію? При бажанні можна. Для цього потрібно розглянути різні точки зору на проблему, що склалася, знайти інші приклади і т. п. Жінці необхідно зважити всі за і проти.
Можливо, в сімейному житті чоловік красиво доглядає, поважає партнерку, у всьому її підтримує. Але його зрада змушує багато про що подумати і прийняти правильне рішення. До речі, зустрічаються жінки, які навіть раді, що чоловік сходив наліво, – мовляв, добре, менше мене діставати буде подружнім обов’язком. Таке ставлення пояснюється тим, що ці дами всіляко намагаються піти від інтимних стосунків і просто не люблять близькість.
Коли відносини не клеяться, між партнерами немає взаєморозуміння, колишньої пристрасті, захоплення і турботи, то тільки й залишається, як постійно чіплятися. Тут розглядати ситуацію необхідно зовсім з іншого боку: «Чому я до сих пір перебуваю в цих відносинах? »
Давайте подивимося на таку ситуацію – ви вирішили зберегти відносини і намагаєтеся пробачити зрадника. Тобто намагаєтеся впоратися з образою, яка не дає нормально жити і далі продовжувати стосунки з чоловіком.
Якщо ви скажете, що вас не переслідує страх знову пережити гірке почуття зради, ви злукавите. Якщо чоловік зрадив один раз, не виключено, що це може повторитися. Ви пережили травму, і про це важко забути.
Даючи чоловікові другий шанс, жінка просто не знаходить собі місця, коли його немає вдома, думаючи: «А де він зараз? » Бачачи на вулиці привабливу жінку, вона підсвідомо задає собі питання: «А чи була б вона цікава чоловікові? »
У вас починається внутрішній садомазохізм, здатний довести до нервових зривів, депресії і істерик. Чому вам важко прийняти те, що трапилося і чому ви опинилися в такій ситуації? Як пережити зраду емоційно?
Пережити зраду
Не важливо, яке рішення ви приймете – вибачити чи піти. Тут важливо вміти це пережити, і пережити так, щоб допомогти собі.
Я щиро раджу пробачити, адже це у ваших інтересах. При цьому пробачити – не значить продовжувати стосунки з чоловіком. Можна пробачити і піти від нього, залишитися і не пробачити, а можна знайти в собі сили пробачити і жити з чоловіком, як раніше. Це суто ваше рішення, і точно сказати, що вам робити, ніхто не вправі.
Проте варто зауважити, що найгірший варіант – це продовжувати стосунки, але не прощати. Хоча для багатьох такий вихід з положення стає стандартним рішенням.
Дорогі дівчата, жінки! Якщо ви опинилися в подібній ситуації і вам довелося зіткнутися із зрадою коханої людини, не звалюйте все на себе і будьте до себе добрішим. Не потрібно звинувачувати себе, шукати в собі недоліки або критикувати себе – так ви нічого не вирішите. Краще порадьтеся з фахівцем, який допоможе у всьому розібратися і направить на потрібний шлях.
Як мінімум потрібно взяти тайм-аут, щоб зайнятися собою і розібратися в собі. Що для вас важливо в житті, якою ви її хочете бачити, які стосунки вам потрібні? Чесно дайте собі відповідь на ці питання. Можливо, правда допоможе розібратися і в суміжних питаннях.
Найстрашніше – це не коли нас зраджує хто-то, а коли ми зраджуємо самі себе.
Побудуйте своє життя самі такою, як ви її бачите. Почніть робити це прямо зараз, і ваші старання будуть винагороджені безмежним щастям, якого ви заслуговуєте!
Дуже вдячна, що ви дочитали статтю до кінця. Ставте , діліться думками в коментарях.
З любов’ю і вірою у ваше щасливе майбутнє коуч, тренер з побудови сімейних відносин Іраїда Арсени.