Корисні хитрощі по догляду за баклажанами
Баклажан, це неймовірно смачний овоч, з якого можна готувати безліч вишуканих і пікантних страв, всілякі овочеві рагу і заготовки на зиму. Він містить мінімальну кількість калорій і корисні речовини, необхідні для здорового організму: залізо, калій, натрій, антиоксиданти і вітаміни групи В.
Щоб виростити цей чудовий овоч у себе на ділянці, доведеться трохи попрацювати, так як він досить примхливий і вибагливий у догляді. Баклажани не терплять холоду і протягів, воліють добре підготовлений грунт, люблять підживлення і вологий грунт.
Розсаду можна висаджувати з кінця травня до середини червня, коли ночі вже теплі. Грунт повинна бути легкою і родючою, удобреному тирсою, торфом, перегноєм і гноєм. Коли всі добрива будуть внесені на грядку, її необхідно ретельно перекопати і підготувати лунки глибиною 15 сантиметрів.
Розсаду краще всього висаджувати ввечері, попередньо добре зволоживши її коріння.
Висаджувати баклажани краще всього в два рядина відстані приблизно 50 сантиметрів.
Після поглиблення розсади, її треба ущільнити і замульчувати торфом або сухою землею.
Під час росту, баклажани потребують періодичного розпушуванні грунту, щоб коріння отримували достатньо кисню.
Земля, де росте овоч, не повинна бути сухою, полив здійснюється у вечірній час теплою відстояною або дощовою водою.
Підгодівля суперфосфатом, важлива складова догляду за баклажанами. Перша підгодівля проводиться через десять-дванадцять днів після висаджування розсади, наступна – через п’ятнадцять днів, і остання на початку плодоношення.
На грядці з баклажанами не повинно бути бур’янів, які будуть заважати розвитку і зростанню овочевої культури.
Синенькі нарівні з картоплею люблять підгортання, так як коріння в цей час зміцнюються і разом з цим розвиваються додаткові корінці. А це веде до підвищення врожайності.
Щорічно потрібно міняти місце для висадки баклажанів, дотримуючись сівозміни. Так земля менше виснажується і менше засмічується бур’янами.
Ґрунт на грядці під баклажанами завжди повинна бути посипана мульчею (тирсою, скошеною травою або соломою).
Не забути про шкідників. Листя баклажанів, це ласощі для колорадського жука і його личинок. Щоб якось не побачити замість зеленого куща одне стебло, потрібно проводити обробку битоксибациллином, який збереже врожай від шкідників і потрапляння шкідливих хімічних отрут.