Діти

Карачки: чому це так важливо для грудничка

Тема повзання рачки в останні роки стала настільки популярною, що здається люди знають про неї все. А немає. Щодня в особисті повідомлення мами задають сотні запитань з приводу повзання. Розберемо основні.

Відразу ж дитина має повзти рачки?

Приблизно у 30% малюків карачки з’являються відразу. Інші ж немовлята проходять проміжні етапи повзання:

  • повзання на животі;
  • повзання по-пластунськи, коли ноги або працюють симетрично, або одна працює, а інша волочиться (“поранений партизан”);
  • перекати зі спини на живіт і назад. Часто така “ковбаска” з’являється, коли малюк не вміє спиратися на прямі руки”;

Як правило такі проміжні етапи наступають в 5-7 місяців. У перший місяць можна тільки спостерігати і чекати, коли дитина поповзе сам рачки. Після раджу допомагати масажем і гімнастикою забувати звичний спосіб руху і освоювати фізіологічне повзання.

Є точний вік появи правильного повзання?

Немає. Кожна дитина індивідуальна і йде за своєю програмою рухового розвитку. Хтось починає повзати і в 5 місяців. Частіше за все це відбувається в 6-8 місяців. Якщо після 8-ми місяців дитина так і не поповз сам, рекомендую прицільно займатися з ним ЛФК і вправами на фітболі.

Так як чим старше він стає, тим складніше мамі з ним займатися. До того ж після 8 місяців з’являється стояння біля опори і малюк може віддати перевагу стояти, а не повзати. Мами відмінно справляються з навчанням і переучуванням на правильне повзання на За посиланням можна детальніше прочитати про курс.

Новокриницкий про рачки

А чи потрібно дитині повзати?

Я впевнений, що так. Симетричне повзання рачки зміцнює міжпівкульні зв’язку і допомагає зберегти з’явилися нейронні зв’язки. У майбутньому це допоможе дитині швидше знаходити рішення у важкій ситуації, краще концентруватися і проявляти самостійність. Також повзання розвиває координацію руху, орієнтацію в просторі і допомагає повністю вирівняти м’язовий тонус.

Якщо малюк не повзав, це погано?

Звичайно, ніхто малюка не назве відстаючим або малорозвиненим. Координацію можна добре “прокачати”, займаючись спортом або танцями. Але не повзаючих дітей в майбутньому може спостерігатися повільність в ухваленні складних рішень, погана концентрація уваги під час навчання і т. д. Мало хто дані проблеми пов’язує з грудним віком і недостатнім розвитком міжпівкульних зв’язків із-за відсутності симетричного повзання. Тим не менше після багатьох серйозних захворювань, наприклад, інсульту, повзання рачки є частиною реабілітації.