Квіти

Чому ми даруємо квіти: історія виникнення звичаю

Квіти супроводжують нас протягом усього життя. З квітами зустрічають немовлят з пологового будинку, квіти дарують на урочистості, ними прикрашають приміщення і свята, наречена завжди з квітами. Ми звикли до цього звичаю і щиро радіємо такому подарунку.

А Ви коли-небудь замислювалися про те, як з’явилася така традиція – дарувати квіти? Сьогодні Вам розповімо про історію виникнення цього звичаю.

Красива біблійна історія

Мабуть, самою гарною та зворушливою версією виникнення традиції дарування квітів можна назвати легенду про Адама і Єву. Вважається, що після вигнання з Едему (райського саду, який вважається початковим місцем проживання людей), найбільше Єва тужила за красот саду і, особливо, за його кольорам. Адам бажав порадувати Єву і зробити обстановку на Землі хоч трохи схожою на Едем. Він довго шукав як це зробити і набрів на галявину, повну красивих і ароматних квітів. Адам зібрав величезний букет і підніс його Єві. З тих пір і з’явилася традиція дарувати жінкам квіти, вважають багато.

Язичництво

Ні для кого не секрет, що велика кількість традицій, що оточують нас зараз, сягають корінням в язичництво. Так і одна з версій виникнення традиції дарувати квіти бере свій початок з обрядів язичників. Язичники поклонялися Богині-Матері, яка була покровителькою родючості, любові і жіночності. У дар їй дарували квіти, в її честь квітами вистилали доріжки і прикрашали ними її зображення. Можливо, саме тому потім люди почали дарувати квіти не тільки Богині-Матері, але і звичайним земним жінкам.

На Русі до XVIII квіти не дарували. Це вважалося поганою прикметою, адже зрізані квіти “мертві” і в будинку тримати їх було не прийнято. Квіти з цілющими властивостями засушивали і використовували за призначенням, а з живих квітів плели вінки для різних обрядів. Вінки – символ захисного кола у слов’ян. Їх тримали в будинках в якості оберега від пристріту, з їх допомогою ворожили на свято Івана Купала, а на весіллі наречений і наречена обмінювалися вінками, як ми зараз кільцями.

Європейські правителі та їх звичаї

Одна з найбільш популярних теорій про виникнення цього звичаю свідчить, що всі квіткові традиції зародилися при дворах європейських правителів. У середні століття при королів і імператорів були спеціально навчені садівники, які відповідали за красу королівського саду та за прикраса квітами приміщень палацу. Вони не тільки вивчали мистецтво вирощування квітів, але і знали “мова квітів”, щоб прикрашати приміщення тими відтінками кольорів, які найбільше відповідають тому чи іншій події.

Хочете теж знати якого кольору вибирати букети, щоб підкреслити значущість Вашого подарунка?