Успіх

Чим відрізняється співробітництво від командної роботи

Як гадаєте: чи зміг би одна людина без команди побудувати цілу імперію? Звичайно, немає. Кожна історія успіху пов’язана зі злагодженою командою. Отже, всім, хто прагне до великих звершень, потрібно вміти будувати команду, працювати з командою і в команді.

Розберемося з тим, що дає компанії команда, яку роль грає команда для всієї організації і для кожного окремо взятого співробітника.

Чим командна робота відрізняється від звичайного взаємодії між людьми

В якому випадку люди взаємодіють в рамках побутових або робочих ролей і умов, а в якому відбувається командна взаємодія? З якого моменту на роботі починає відбуватися робота з командою і що таке команда?

Спочатку термін «команда» застосовувався до спортсменів, зараз активно використовується в бізнесі. Командою називають невеликі групи, від трьох до дванадцяти осіб, у яких одна загальна мета або загальні правила та інтенсивна взаємодія між учасниками.

Командною роботою вважається ефективна і продуктивна діяльність, націлена на певний результат. Командою може називатися військо, яке націлене на перемогу над супротивником: щоб перемогти, потрібно робити все злагоджено і спільно. Разом команду тримає одна мета.

Головні риси команди

Визначимо головні риси команди. Це:

  • Спільна робота. Це не просто пазли, які з яких-небудь ознаками збігаються, це єдиний організм, який рухається, і рухається разом в одному напрямку. Члени команди щось роблять разом, а не об’єднані лише територіально і за іншими ознаками. Кожен учасник цього руху взаимодополняет іншого.
  • У кожного учасника своє позиціонування. Воно не стихійно і не змінюється нескінченно, це продумана і встановлена в команді роль. За роллю закріплюються межі відповідальності, завдання, які відомі іншим членам команди. Робота в команді передбачає взаємодію з урахуванням встановлених ролей.
  • Комунікація. Кожен учасник відкритий з іншими, націлений на рішення, а не на конфлікти. Якщо це не так, команда розпадається. Або з неї йде той, хто не довіряє і не готовий відкриватися групі.
  • Автономія. Команда являє собою якусь автономну одиницю в будь-якій структурі. Вона має своїми власними способами взаємодії з «зовнішнім світом» та іншими командами, але ніхто не може ззовні вплинути на процеси, що відбуваються всередині команди.
  • Синергія. Спільна робота дає особливий синергетичний ефект. Це коли отриманий результат набагато перевищує суму результатів кожного учасника, якби робота робилася кожним поодинці.

Виходячи з характеристик команди, бачимо, що команда не проста взаємодія між поруч розташованими людьми. Люди, які сидять в одному кабінеті або співпрацюють у роботі над одним проектом далеко не завжди є командою.

Командна робота – це праця групи людей, зосереджених навколо якого-небудь завдання, а робота з командою – це робота з автономною одиницею, в межах якої свої правила і взаємини.