Квіти

Азалія — кімнатний квітка: догляд в домашніх умовах

Азалія – це вічнозелена низька культура. У дикій природі рослини ростуть в Японії і Китаї, на півдні Європи і на півночі США. Є приблизно 350 видів, але в домашніх умовах вирощують всього 2 види.

Найбільш поширена азалія індійська. Цей вічнозелений кущ. Його висота до 50 см У нього невеликі темно-смарагдове листя з коротенькими черешками. Вони мають довжину не більше 3,5 див. Листя покрита опушенням червонуватого відтінку. Бутони з’являються взимку. Квіти мають діаметр 3-5 див.

Бутони формуються у віці 3-4 років. Квіти можуть бути лососевими, білими, червоними, блідими фіолетово-червоними, фіолетовими.

Зазвичай продають рослина, яка вже цвіте. Пересадити його можна лише після того, як воно повністю відцвіте.

Вимоги до освітлення

Культуру не подобаються прямі промені сонця, але вона віддає перевагу яскраве світло. Коли виростають бутони, то азалію підсвічують фитолампами.

Влітку можна поставити азалію в сад або на балкон. Рослина має бути добре освітлено вранці і ввечері.

Температура повітря

Температура повітря повинна бути +18-20 градусів, щоб у культури зросли бутони. Для того, щоб рослина росла при оптимальній температурі, квітникарі ставлять рослина між двома стеклами.

З середини осені починають формуватися квіткові бруньки, в цей час температура повітря повинна бути +12 градусів. Можна помістити квітка на засклений балкон.

Полив

Рослину потрібно поливати щодня. Воду кип’ятять або відстоюють, можна брати дощову або талу воду.

Спочатку виливають в горщик трохи води, а через 15 хвилин після поливу потрібно злити воду з піддону. Можна помістити на землю невеликі шматки льоду. Якщо земля висохне, то горщик з рослиною ставлять в піддон з водою.

Вологість

Рослини в природних умовах ростуть при збільшеній вологості, тому слід постійно обприскувати повітря з пульверизатора.

При цвітінні не можна, щоб вода потрапила на бутони і квіти.

Вимоги до субстрату

Ця культура любить кислий грунт. У магазині можна придбати грунтосуміш для азалій.

При поливі 1 раз у 14 днів у воду капають кілька крапель соку лимона.

Підживлення

Підгодовують рослина з травня по вересень спеціальним добривом для азалій.

Обрізка

У травні перед зростанням нових пагонів, варто обрізати листя, залишивши при цьому на кожному пагоні з 5 листків. Таким чином у культури буде виростати більше квіток.

Пересадка

Молоденькі рослини пересаджують щорічно, а дорослу культуру раз в 4 роки.

Після цвітіння потрібно зрізати квітконоси і засохлі гілки. Далі слід придбати горщик, який на 5 см більше наявного в даний час. Рослина пересаджують перевалкою, тобто перевалюють з грудкою грунту в новий горщик. Далі підсипають грунт для рододендронових.

Можна зробити по-іншому – вийняти культуру разом з грудкою грунту. Далі помістити азалію в воду з «Корневином». Коли грунт осиплеться, то буде видно підгнилі коріння, їх обрізають.

Увага! Пам’ятайте, що працювати з «Корневином» слід у рукавицях.

На дно нової ємності кладуть керамзит. Далі перемішують рівні частини моху-сфагнуму, вермикуліту, піску. Садять рослину і рясно поливають.

Розмноження живцями

Зрізаються напіводеревіли гілки поточного року, мають довжину 5-15 см. Під брунькою роблять косий зріз. Обривають майже все листя. Живці ставлять у вазу з водою і «Корневином». Чекають 4-5 годин.

Далі живці висаджують у вологий грунт. Їх прикривають банкою з скла зверху, але кожен день потрібно провітрювати живці, підводячи банку.

Температура повітря в кімнаті повинна бути близько +25 градусів.

Через місяць поступово починають прибирати банку на все більш довгий час. Потім висаджують культуру в постійний горщик.