Дитина приходить спати в ліжко до батьків. Що робити? Думка психолога
Коли говорять про дітей, що сплять у ліжку батьків, як правило, мова про дошкольниках. Школярі та підлітки в батьківське ліжко вже не приходять. А якщо у вас це не так, то це привід звернутися до психолога, щоб розбиратися індивідуально і коригувати ситуацію.
Чому малюки приходять спати до батьків? Це ненормально чи норма?
Підтримайте статтю своїм лайком! Це допоможе розвитку каналу. Заздалегідь дякую!
Причини
У різному віці – різні потреби. І перехід в розвитку на більш високий рівень відбувається, коли повністю задоволені потреби на рівні нижче.
Тому коли хтось каже, що це все дитячі капризи і не варто їм потурати, вони, м’яко кажучи, можуть бути неправі.
Малоймовірно, що справа в дитячих примхи. Дитина, яка звикла спати один, не йде до батьків серед ночі в ліжко чисто із-за капризу. І дитина, яка ще не звик спати один, теж не з примхи, не поспішає залишати батьківську спальню.
Причини приходу дитини в ліжко до батьків можуть бути наступні:
- Страх. Дитина реально може боятися темряви, самотності, когось або чогось.
- Стрес. Протягом дня могли бути якісь події, які справили на дитину сильні враження.
В такі моменти дитина інстинктивно прагне притиснутися до батьків, увійти в «полі», відчути їх енергетичну і фізичний захист.
Коли дитина насититься батьківського енергією, захистом, підтримкою все відновиться. Але на все потрібен час, розуміння і терпіння.
Що робити?
- Дати можливість дитині закрити ті причини, за якими виникла потреба приходити спати до батьків. Самим або з фахівцем розібратися в причинах і допомогти дитині опрацювати його страх або стрес.
- Дочекатися, коли ситуація вирішиться і дитина заспокоїться. Тут найкращі ліки – це час. Час і індивідуальні особливості вашої дитини будуть визначати наскільки швидко ситуація буде вирішена.
- Приймати прийшов дитини і підтримувати його. Якщо дитина приходить до вас у ліжко, приймати його і давати досипати разом з вами. Якщо спільний сон неможливий, або є необхідність одному з батьків лягати спати з дитиною в дитячій, то тимчасово можна застосовувати таку схему.
- Лагідно, але наполегливо допомогти дитині знову спати в своєму ліжечку. Можливо, комусь із дорослих треба буде лягати спати в кімнаті з дитиною. А дочекавшись, коли він засне, повертатися у свою постіль.
Головне розуміти, що всі ці заходи тимчасові. І дорослим теж треба навчитися спокійно сприймати таку ситуацію і правильно на неї реагувати. Без стресу, безсоння і нічного носіння дитини туди-назад.