7 звичок, які прискорюють старіння обличчя
Звичка № 1 – Спати на животі, сховавши обличчя в подушку
В цьому випадку страждає кровообіг у тканинах, клітини шкіри і лицьових м’язів не отримують належного харчування, порушується утилізація продуктів обміну речовин.
Після того, як ніч ми провели в обнімку з подушкою, обличчя вранці часто виглядає набряклими і пом’ятим. З віком збільшується час, який потрібен на шкірі розгладження цих заломів природним шляхом, тому не дивно, якщо кому-то доводиться ходити з відбитками складок подушки на обличчі аж до обіду.
В разі регулярного сну уткнувшись у подушку, негативні наслідки від порушення трофіки тканин і вільного лім
Звичка № 2 – Тримати телефон і інші гаджети на колінах, нахиливши до неї голову
Крім надмірного та невиправданого навантаження на шийний відділ хребта, така звичка веде до спазмування м’язів шиї. А саме ці м’язи відіграють величезну роль у підтриманні краси і молодості наших осіб.
З-за м’язового спазму порушується кровообіг, пережимаються лімфатичні судини. Як наслідок розвивається дистрофія, витончення дерми, яке проявляється у втраті еластичності, утворенні множинних зморшок і ефекту “пергаментним шкіри”.
Крім того, саме ця звичка може стати головною причиною утворення “загривку” або т. зв. “вдовьего горбик” (хоча безпосереднього відношення до жіночого самотності він не має). Холка є наслідком застою лімфи, порушення кровообігу і розростання сполучної тканини.
Звичка № 3 – Систематично переохолоджуватися
Особливо це стосується переохолодження голови, шиї і області ключиць. Простіше кажучи, тих областей, які від холоду захищає шапка, теплий комір і шарф.
Переохолодження призводить до порушень в роботі лімфатичної системи. Частина лімфатичних вузлів перестає виконувати свою функцію через розростання сполучної тканини внаслідок хронічного запалення.
Звичка № 4 – Довго сидіти на безжирової або безбілковою дієті
Мова про дієти, в яких раціон складається практично повністю з овочів (як сирі, так і варені), соків і деякої кількості фруктів.
Шкіра при дефіциті білка стає шорсткою, набуває сірувато-блідий колір, втрачає еластичність. Може порушитися пігментація.
При безжирової дієти розвивається дефіцит незамінних жирних кислот, зокрема, надзвичайно важливою для біохімічних процесів лінолевої кислоти. Причому з віком потреба в ПНЖК стає дуже актуальною. Нестача цих кислот найбільш характерна для дієт з відмовою від рідких рослинних масел.
Крім втрати еластичності при дефіциті лінолевої кислоти для стану шкіри характерний періоральний і генералізований дерматит.
Звичка № 5 – Залишати на ніч на обличчі косметику, в т. ч. сонцезахисні креми
Важливість очищення шкіри нерідко недооцінюють, вважаючи, що очищення потрібно жирної проблемної шкіри, а шкіра суха і вікова очищувальних процедур не вимагає. Особливо це стосується сонцезахисних кремів, які багато хто не вважають декоративною косметикою, що підлягає видаленню з поверхні шкіри. Також ВВ-креми часто залишають на обличчі, оскільки вони мають у складі зволожуючі та інші корисні активи.
Тим не менш, шкіра повинна в кінці дня очищатися від всієї косметики, незалежно від суб’єктивних відчуттів забруднення. Як ВВ-креми, так і – особливо – сонцезахисні містять у своєму складі багато баластних речовин, які при цілодобовому перебуванні на шкірі не дають їй повноцінно функціонувати, порушують природно протікають в ній процеси. Все це прискорює процеси старіння шкіри.
Крім того, ці кошти зовсім не захищають епідерміс від забруднення факторами навколишнього середовища, в т. ч. ксенобіотиками.
Є й інший аспект очищувальних процедур. Процес злущення верхніх шарів епідермісу надзвичайно важливий, і він сповільнюється з віком. В результаті роговий шар потовщується, надаючи шкірі непривабливу “грубість”. Тому відмова від очищення шкіри на ніч погіршує ситуацію і нерідко провокує “передчасну старість” – коли шкіра на обличчі виглядає старше свого біологічного віку.
Звичка № 6 – Вмиватися милом та іншими агресивними засобами з високим РН
У цих випадках відбувається пошкодження складних ліпідних структур епідермісу, які виконують роль бар’єра, що перешкоджає зневодненню шкіри з-за надмірної трансэпидермальной втрати води.
В результаті шкіра втрачає тургор, особа стає змарнілим і скупченим, стрімко поглиблюються зморшки, починається лущення. Спроби використовувати зволожуючі засоби і маски дають лише короткочасний ефект. Нерідко йде багато часу, перш ніж вдається дошукатися до істинної причини сухості шкіри – зневоднення із-за неспроможності ліпідного бар’єру.
Тому наш девіз : “Бережи ліпідний бар’єр змолоду! “
Звичка № 7 – Активно задіяти міміку при розмові
Остання в ряду, але не остання за важливістю шкідлива звичка!
Активне гримасничание наближає формування стійких зморщок й заломів внаслідок органічних змін в глибоких шарах шкіри. Такі дефекти вже важко прибрати тільки зовнішніми засобами і навіть лицьовій гімнастикою.
Зрозуміло, ходити постійно з кам’яним обличчям неприємно, та й не потрібно. Досить уникати надмірної міміки. А також важливо навчитися прийомів розслаблення м’язів особи в кінці дня або після тривалих мімічних зусиль.